GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 4707045
*
nr 470 7045
Kaffeservis
c:a 15 del, Rosenthal, Maria, (nagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 maj 2007
kl 16:38:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 19:41:57
1
350 kr
26/5 11:21:19
2
Vinnande bud
28/5 15:28:22
3
600 kr
28/5 15:29:49
3
700 kr
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekopp kaffekoppar kaffeservis maria nagg rosenthal
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
*
Kaffeservis
nr 470 7045
Kaffeservis
c:a 15 del, Rosenthal, Maria, (nagg)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/5 19:41:57 | 1 | 350 kr |
26/5 11:21:19 | 2 | Vinnande bud |
28/5 15:28:22 | 3 | 600 kr |
28/5 15:29:49 | 3 | 700 kr |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekopp kaffekoppar kaffeservis maria nagg rosenthal
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:33 -
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02